בית פורטל חשמל ארונות חשמל

ארונות חשמל

4376
0
ארונות חשמל

איכות וטיב החומרים של ארונות החשמל הממוקמים בביתכם משפיעים על בטיחותכם ובריאותכם. דבר זה הוביל אותנו לכתיבת מאמר זה וגיוס מומחים אשר יכוונו אתכם לבחירת הארונות האיכותיים והבטוחים ביותר. 

ארונות חשמל בבתים חדשים

בבניינים הישנים אמנם ניתן לראות את ארונות החשמל בחדרי מדרגות או בכל שטח אחר של הבניין המשותף, אך בבניינים חדשים יצאה הוראה ברורה מהמפקח על החשמל באגף האחראי על כך במדינתנו כי כל ארונות החשמל חייבים להיות ממוקמים בתוך הדירה או הבית הפרטי וזאת משום שהדבר מונע חשיפה למעשי וונדליזם וכן הגישה נוחה יותר לדרי הבית ולחשמלאים באם מתרחשת בעיה בלוחות חשמל וקיים צורך לבדוק אותה ולתקן.

ההערכה של המשרד לאיכות הסביבה אודות בעייתיות הקרינה המגנטית אשר נובעת מקווי חשמל ורכיבים שונים הממוקמים בארון החשמל ובמיקומים נוספים, מחייבת חשמלאים וכן אותנו לוודא כי ארון החשמל אשר בביתנו עשוי מחומרים איכותיים, דבר אשר יכול להקטין כל סיכון. מעוניינים לדעת פרטים נוספים אודות בטיחות ארונות חשמל, השאירו את הפרטים שלכם ומומחה בתחום יחזור אליכם בהקדם.

ארונות חשמל בבתים ישנים – זהירות, עץ!

רוב ארונות החשמל בבתים הישנים הם ארונות העשויים מחומר עץ. חשוב לקחת בחשבון כי עץ מזדקן במהלך הזמן ופעמים רבות כאשר אחד הילדים פותח את ארון החשמל הוא מסתכן בנפילה של אחת הדלתות וזאת משום רקב בעץ או שהוא אינו יכול לסגור את הדלתות בצורה הרמטית משום שהעץ התנפח או הצטמק. דבר זה מסכן את הביטחון של כל דרי הבית, שכן הכלל הראשון צריך להיות הפרדה בין רכיבי החשמל לבין בני האדם.

העובדה כי רוב האנשים מודעים לחסרונות של העץ, דבר אשר מוביל אותם פעמים רבות לוותר על רכישת רהיטים מסוימים מעץ או בחירה בעץ איכותי מאוד לדקים, אינה מראה את נוכחותה כאשר מדובר בארונות חשמל העשויים מחומר זה. דבר מתמיה וזאת משום שכאן לא מדובר על נוחות או נראות אלא על בטיחות!

ארונות חשמל מעץ – בעיות 

  • דלתות – פעמים רבות לא מצליחים לפתוח את דלתות הארון או לחלופין לא מצליחים לפתוח אותן וזאת משום שהעץ מתנפח או מצטמק. הפעולה הטבעית של ארונות תקועים היא לנסות ולמשוך בכוח ועל ידי כך בדרך כלל גורמים נזק לצירי הארון ולעיתים מתרחש מצב בו עוקרים אותם לחלוטין.

  • קוצים – ישנם קוצים (שבבים) היוצאים מהארונות ויכולים לחדור לאצבעות ולידיים.

  • עמידות – ארונות העשויים מעץ אינם עמידים לאורך זמן ומזג האוויר תמיד ישפיע עליהם בצורה זו או אחרת, גם אם תחליטו למשוח אותם במיני חומרים מגנים. חשוב לדעת כי כאשר מדובר בארונות חשמל לא תוכלו למשוח על הארונות כל חומר וזאת משום שחומרים רבים מתלקחים במקרה בו זיק חשמל בארון משום תקלה באחד מהרכיבים החשמליים. בנוסף, הארון נוטה להתפורר תוך פרק זמן קצר.

  • קצרים – במקרה בו יתרחשו קצרים או בעיות ברכיבי החשמל בארון, עץ יכול להתלקח בקלות.

ארונות חשמל מחומר מתכת

כיום, נהוג להתקין ברוב הבתים החדשים ארונות חשמל העשויים ממתכת. ארונות אלו חזקים יותר ומבטיחים יכולת סגירה הרמטית של הארון, דבר אשר מונע סיכונים מיותרים.

ארונות מתכת עמידים וחזקים, דבר אשר מבטיח לכם כי הארון ישמש אתכם בצורה בטוחה לאורך שנים. מתכת עמידה בפני מצב של דליקה ולכן גם אפ מתרחש מצב של קצר בארון הגורם לשריפה, הארון לא יתלקח ובכך יאט את התפשטות האש, דבר אשר יעניק לכם יותר זמן לקרוא לכוחות הכיבוי על מנת שידאגו לכבות את הארון בצורה בטוחה.

לסיכום, בטיחות היא הדבר החשוב ביותר כאשר מדובר בארונות חשמל. לכן, חשוב מאוד לוודא כי הארון עשוי מחומר עמיד וחזק אשר מאפשר סגירה הרמטית ועמידות בפני מצב של דליקה.

מעוניינים במידע נוסף אודות בטיחות ארונות חשמל? מעוניינים לחדש ארונות חשמל ישנם? מעוניינים בבדיקה מקצועית על ידי חשמלאים אשר יוודאו כי ארון החשמל שלכם בטוח? השאירו את הפרטים שלכם עכשיו וחשמלאים מומחים ובעלי ניסיון יחזרו אליכם בהקדם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here

דילוג לתוכן