בית פורטל חשמל לוחות חשמל

לוחות חשמל

4810
0
לוחות חשמל

לוח חשמל מאגד את כל החיבורים והמסעפים השונים של רשת החשמל הביתית או האזורית. חשיבות התחזוקה של לוח החשמל גבוהה מאוד, שכן היא יכולה לשמר אותו לאורך זמן ולמנוע תקלות מיותרות. מעוניינים לדעת יותר על תחזוקה נכונה של לוחות חשמל וכן בחירת לוחות חשמל המתאימים לבית ולעסקים שלכם? המשיכו לקרוא

חשוב לדעת טרם רכישת לוחות חשמל

  • מיקום – לוחות חשמל חייבים להיות ממוקמים במקום בטיחותי. כל חשמלאי בעל ניסיון בהתקנה של לוחות חשמל או בתכנון של לוחות אלו לבית יוודא כי קיימת גישה נוחה ללוח. אל נא נשכח כי על כל תקלה בחשמל או בעומס החשמל של הבית המקום הראשון אליו נלך הוא לוח החשמל וקרוב לוודאי שאף אחד לא מעוניין להתחיל ולחפש את לוח החשמל בבית או לנסות להגיע אליו באמצעות סולם כאשר הבית בעלטה מוחלטת
  • חלקים – כל החלקים המותקנים בלוח חייבים להיות מוסתרים וסגורים וזאת על מנת להימנע ממצב של התחשמלות. בנוסף, חשוב לוודא כי דלתות ארון החשמל תמיד יהיו סגורות.
  • קופסאות פלסטיק – אם מדובר בלוח המכיל קופסאות פלסטיק חשוב לוודא כי המכסים של הקופסאות מחוברים ושאין מצב בו אחד מהמכסים חסר
  • טיפול תקופתי – חשוב מאוד לוודא כי הלוח עובר טיפול תקופתי על ידי חשמלאים מדי שישה חודשים
  • מלבד נקודות חשובות אלו יש לוודא כי אתם רוכשים לוחות חשמל העשויים מחומרים ורכיבים איכותיים וכן שהם מותקנים בארון חשמל בגודל המתאים

התקנת לוחות חשמל – נקודות חשובות

  • דירות ישנות – לוח חשמל בדירות ישנות תמיד יהיה מותקן מחוץ לדירה.
  • דירות חדשות – קיים תקן אשר קובע כי בדירות חדשות לוח החשמל תמיד יהיה מותקן בתוך הדירה ומונה החשמל יהיה מותקן מחוץ לדירה.
  • רכיבים – לוח חשמל תמיד יכלול מתג ראשי אשר אחראי על ניתוק כל האספקה של החשמל לדירה מפסק אשר מגן מפני מצבים של התחשמלות, פיוז ראשי, סוגים שונים של נתיכים שמטרתם להגן על הזרם החשמלי.
  • התקנה – תמיד תתבצע על ידי חשמלאי מוסמך.
  • מעגלים – בכל לוח חשמל קיימים מעגלים שונים לציוד בעל הספק חשמלי שונה.

האם אתם מורשים לבצע שינויים בלוחות?

ישנן פעולות אותן רשאי בעל הדירה לעשות כאשר מדובר על לוח החשמל של דירתו. הוא יוכל לסמן או לרשום על הנתיכים מהו המעגל השייך לסוג ציוד מסוים בבית. פעמים רבות ניתן לפתוח ארונות חשמל ולגלות כיתוב של סלון, מטבח, מחשב ועוד. הוא יוכל לנתק ולחדש את זרם החשמל על ידי הורדת המתג המרכזי. הוא יכול להרים את הפיוז באם הוא קפץ, הוא יכול לכוון את שעון השבת אשר בלוח.

דבר נוסף אשר כל בעל דירה חייב לעשות הוא לדאוג לכל הקשור אל ניקיון של לוחות החשמל ותחזוקה נכונה שלהם. חשוב להקפיד שהלוח לא ייחשף בשום צורה למים או ללחות גבוהה.

יש לקחת בחשבון כי לוחות חשמל הם הלב של מערכת החשמל וכל בעיה שלא תהיה המקום הראשון אליו נלך על מנת להרים את הפיוז או החשמלאי ילך על מנת לבדוק את מהות התקלה הוא לוח החשמל.

מעוניינים בלוחות חשמל מחומרים עמידים, איכותיים ובטיחותיים? מעוניינים בהתקנה מקצועית של רכיבי לוחות החשמל? השאירו את הפרטים וחשמלאי בעל ניסיון וותק יחזור אליכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here

דילוג לתוכן