עבודות חשמל

קפיצה של פיוז מרכזי גורם פעמים רבות ל"כיבוי" היום השגרתי שלנו וניסיונות להזעיק חשמלאים כמה שיותר מהר. בעיות במערכת החשמל מחייבות הזמנת חשמלאים שיבצעו עבודות חשמל יסודיות ואיכותיות ובכך יבטיחו לנו בטיחות לאורך זמן.

מונופול החשמל – מונופול החשמלאים

משפט הפתיחה ממחיש בצורה המדויקת ביותר כי החשמל הוא צורך בסיסי תפקודי במדינתנו וכיוון שקיימת רק חברה אחת המספקת חשמל, נוכל לומר כי כאשר עובדיה של חברה זו דרשו שינויים בתנאי העסקתם והעלאה של שכרם כל מה שהם שהיו צריכים לעשות הוא ליזום הפסקות חשמל.

הפסקות אלו איימו לגרום לקריסה כללית של המדינה ולהפסדים של מיליוני שקלים בכלכלת המדינה. במאמר זה אמנם איננו דנים במדינת ישראל, אלא בהיבט היותר אישי פרטי של הנושא: עבודות חשמל בבתים פרטיים ועסקים ולכן נגולל בפניכם אודות חשיבות החשמלאי אותו אתם בוחרים לביצוע עבודות החשמל ונקודות חשובות אודות עבודות חשמל מסוגים שונים.

עבודות חשמל – חשיבות בחירת החשמלאי הנכון

קיימים 4 סוגים שונים של רישיונות חשמלאים: חשמלאי מעשי, מוסמך, ראשי ושירות. כל אחד מהרישיונות הללו מאפשרים לחשמלאי לעבוד בסוג מסוים של עבודות חשמל וזאת בהתאם להכשרתו וניסיונו. אנשים רבים אינם שמים לב לכל הקשור אל רישיון החשמלאי ומותירים לכל חשמלאי לתקן או להתקין רכיבים חשמליים. דבר זה יכול לגרום להוצאה כספית מיותרת משום הסיבות הבאות:

  • תיקון חוזר – חובה לוודא כי אתם שוכרים את שירותיו של חשמלאי עם רישיון. הרישיון הוא למעשה היתר עבודה ממשרד התמ"ת המאפשר לו לבצע את סוג התיקון הנדרש לכם. אם אתם קוראים הוראה זו ומבטלים אותה בהינף יד, חשוב שתהיו גם מודעים לתוצאות.
  • אם עבודות חשמל בוצעו על ידי חשמלאים לא מורשים, אין דרך לוודא כי העבודה בוצעה כהלכה ואתם לוקחים על עצמכם סיכון שמא הם לא חיברו את הרכיבים החשמליים כהלכה או לא תיקנו את הבעיה אשר בגינה הם הוזמנו מלכתחילה. תיקון או התקנה לא מקצועית יכולים לגרום לסיבוכים מיותרים בין רכיבי החשמל, קצר, אי עמידה בעומסים ועוד. כל אלו יצריכו מכם הוצאה כפולה על תיקון.
  • אין פיקוח – חשוב לדעת כי אין פיקוח ואין אחריות על עבודות חשמל שבוצעו על ידי איש מקצוע המציג את עצמו כחשמלאי אך אינו יכול להציג תעודה או מציג תעודה שאינה בתוקף. כל סיבוך שיתרחש יהיה באחריותכם ועל חשבונכם.
  • משלמים יותר – אם אינכם מעוניינים להוציא יותר כסף על עבודת חשמל אותה תוכלו למצוא במחיר נמוך יותר, חשוב מאוד לשים לב לסוג הרישיון של החשמלאי. אם אתם מעוניינים בחשמלאי אשר יבצע עבורכם התקנה של נקודות תאורה או התקנת תאורה עד 40 אמפר, הקפידו לבחור בחשמלאי מעשי או חשמלאי שירות. כמובן שגם חשמלאי מוסמך או ראשי יוכל לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר, אך דבר זה דומה להשכרת שירותיו של מהנדס לביצוע משימה שכל פועל פשוט ומוסמך יכול לבצע. הנקודה העיקרית כאן היא שהתעריף של חשמלאי ראשי או מוסמך יהיה יקר יותר מאשר התעריף של חשמלאי מעשי או חשמלאי שירות.

מעוניינים בחשמלאים אשר יבצעו עבורכם התקנת תשתית חשמל בזמן בניית הבית החדש? משפצים את הבית ומעוניינים בחשמלאי אשר יתקין נקודות חשמל נוספות? השאירו את הפרטים ואנו נדאג לכך שחשמלאים מקצועיים ובעלי ניסיון יחזרו אליכם כאן ועכשיו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here